Free wifi v obci.

Keď som ako tínedžer vyrastal v našej obci, nevedel som si predstaviť lepší spôsob trávenia voľného času ako byť vonku s kamarátmi. Celé dni sme v zime a v lete boli vonku na ulici, či už peši, alebo na bicykloch. Vonku na ulici bol v podstate každý, a keďže som základnú školu nenavštevoval vo Veľkých Úľanoch, z tohoto obdobia pochádzajú mnohé moje kamarátske vzťahy, známosti a aj niektoré lásky 🙂

Na bicykli sme obehali okolie aj ulice dediny, vypili svoju prvú kofolu vo Fényesi, oberali čerešne na Csordanyomi út, ochutnali zmrzlinu pri kostole, na Bágri sme sa kúpali, lovili ryby, alebo sa v zime korčuľovali, robili sme neplechu na smetisku, chodili sme na „túry“ na okolité poľovnícke rozhľadne, skákali sme z navozených kopcov slamy na roliach, celé hodiny sme presedeli na lavičkách pri fontáne, hojdali sa na hojdačkách za kultúrnym domom, skladali skúšku odvahy prechádzkou cez cintorín za tmy, hrali sme sa vybíjanú, na kúpalisku nohejbal, v zime v snehu stavali bunkre, pomocou bedničiek na zeleninu sme vybudovali svoje pevnosti a s otcovou vzduchovkou triafali v lepšom prípade do papierových terčov a posielali sme si zaručené správy kto s kým chce chodiť 🙂

Je mi ľúto že naše deti tieto radosti neprežívajú (česť výnimkám).  Moderné komunikačné technológie a možnosti digitálnej zábavy mnoho detí priklincovali do vnútra svojich izieb, pred display telefónu, obrazovky, alebo televízie.

Keď som sa od pána starostu Ing. Františka Gőgha, DBA dozvedel pozitívnu správu že naša obec bola jednou z tých, ktorá vyšla víťazne zo súťaže o dotáciu na verejnú wifi zónu, veľmi ma to potešilo. Obec uspela ako jedna z 93 na Slovensku. Verím že wifi zóna napríklad v exteriéri (námestie, park mladých) prispeje k tomu, aby vytiahla von mládež aspoň touto cestou, a možno dôjde u nich aj k tým ostatným radostiam 🙂

Ďakujem na tomto mieste pani prednostke a ostatným predstaviteľom obce, ktorí sa o tento projekt zaslúžili.


Diskusné príspevky podliehajú schváleniu administrátora stránky ulany.tv. Nebudú tolerované žiadne osobné útoky, nepodložené tvrdenia. Prosím diskutujte vecne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *